Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe Language and Communication in Healthcare

Szczegóły
Kod NP-LC
Jednostka organizacyjna Wydział Anglistyki
Poziom kształcenia Podyplomowe
Limit miejsc 20
Czas trwania 3 semestry
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych - Dyplom magistra, licencjata, inżyniera
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Studia Podyplomowe Language and Communication in Healthcare wpisują się w nowoczesny nurt badań i kształcenia o nazwie medical humanities. Są to studia interdyscyplinarne, łączące tematykę filologiczną (językoznawczą i literaturoznawczą) z zagadnieniami z zakresu nauk o zdrowiu oraz kilku innych dyscyplin (socjologia, psychologia). Program będzie prowadzony w języku angielskim – na Wydziale Anglistyki UAM.

Studia będą kładły nacisk na praktyczną wiedzę i umiejętności. Słuchacze i słuchaczki zdobędą lub rozwiną umiejętności zawodowe w zakresie sprawnego i skutecznego przekazywania informacji o zdrowiu i leczeniu, wsparcia w sytuacjach kryzysowych oraz w promocji zdrowia. Udoskonalą również swoją znajomość języka angielskiego. Absolwenci będą dysponowali nowoczesną wiedzą i umiejętnościami jej stosowania dla wspólnego dobra, jakim jest zdrowie i jakość życia ludzi.

Poza doświadczoną kadrą z Wydziału Anglistyki, która posiada dorobek publikacyjny i badawczy o randze międzynarodowej w zakresie humanistyki medycznej (np. dotyczący języka psychoterapii, audiodeskrypcji, specjalistycznych dyskursów medycznych, komunikacji w opiece nad chorym, tłumaczenia medycznego), w programie wezmą też udział zaproszeni eksperci z innych jednostek UAM, oraz – gościnnie – z ośrodków akademickich w Polsce i z zagranicy. Przewidziany jest też udział doświadczonych praktyków w zawodach, w których język jest narzędziem dążenia do zdrowia i dobrostanu.

Absolwenci znajdą zatrudnienie między innymi w zawodach takich jak:

  • asystent pacjenta
  • tłumacz towarzyszący pacjentowi
  • dziennikarz medyczny
  • edukator zdrowotny
  • audiodeskryptor
  • arteterapeuta
  • ekspert ds. komunikacji włączającej
  • pacjent standaryzowany