Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe Administracji

Szczegóły
Kod NP-Admin
Jednostka organizacyjna Wydział Prawa i Administracji
Forma studiów Niestacjonarne (zaoczne)
Poziom kształcenia Podyplomowe
Czas trwania 2 semetry
Adres komisji rekrutacyjnej Wydział Prawa i Administracji Al. Niepodległości 53 61-714 Poznań Adres do korespondencji: Al. Niepodległości 53 61-714 Poznań
Adres WWW https://prawo.amu.edu.pl/studia-doktoranckie-podyplomowe-i-kursy/studia-podyplomowe-administracji/
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych - Dyplom magistra, licencjata, inżyniera
  Zadaj pytanie
Tura 1 (14.07.2025 00:00 – 05.10.2025 23:59)

Informacje ogólne

Podyplomowe Studia Administracji (PSA) są adresowane do osób zainteresowanych wiedzą o administracji w aspekcie społecznych i prawnych regulacji polskich oraz Unii Europejskiej. Celem studiów jest przygotowanie do pełnienia funkcji kierowniczych w służbie cywilnej, do samodzielnego wykonywania pracy w administracji publicznej – rządowej (ogólnej i specjalnej), w strukturach samorządowych oraz w innych instytucjach realizujących zadania publiczne, a także w instytucjach niepublicznych, w tym w organizacjach pozarządowych.

Profil uczestnika

Podyplomowe Studia Administracyjne są kierowane do osób z wyższym pełnym wykształceniem (co najmniej na poziomie 6 Polskich Ram Kwalifikacji), uzyskanym w systemie szkolnictwa wyższego i nauki, tj. do osób posiadających określony zasób wiedzy i doświadczenia zawodowego. Proponowane Studia Podyplomowe wychodzą poza te ramy, służą nie tylko nabyciu wiedzy teoretycznej (akademickiej) i umiejętności posługiwania się prawem w toku własnej pracy zawodowej, ale i jej rozszerzeniu i pogłębieniu o problematykę nową, w przeważającej mierze koncentrującą się na zagadnieniach publicznoprawnych. Przyjęty model kształcenia akademickiego w niczym nie koliduje z jego praktyczną wartością. Studia służą także umiejętności korzystania z podstawowej literatury prawniczej oraz orzecznictwa polskich i europejskich sądów. To odniesienie warstwy teoretycznej do judykatury wzmacnia praktyczną stronę omawianych zagadnień jej jednak nie wyczerpuje. Praktyczną stronę wypełniają również prowadzone w ramach studiów ćwiczenia (dodatkowo spełniające rolę ilustrującą) oraz seminaria.

Forma zakończenia studiów i uzyskanie końcowego wyniku:

Ukończenie studiów wymaga zaliczenia wszystkich zajęć obowiązkowych, w ramach czternastu zaliczeń ujętych w planie studiów. Ostateczny wynik studiów ustala się na podstawie średniej ocen ze wszystkich czternastu zaliczeń wymaganych do ukończenia studiów.

Rekrutacja

Wymagania wstępne

Słuchaczami studiów mogą zostać absolwenci studiów magisterskich, inżynierskich lub licencjackich.

Planowana liczba osób przyjętych na studia:

40

Kryteria selekcji kandydatów

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin rekrutacji:

14.07. – 05.10.2025 r.