Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe Fizyka dla nauczycieli

Szczegóły
Kod NP-PSFN
Jednostka organizacyjna Wydział Fizyki
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 20
Czas trwania 3 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Wydział Fizyki, Uniwersytetu Poznańskiego 2, 61-614 Poznań, Biuro Obsługi Wydziału
Godziny otwarcia sekretariatu od poniedziałku do piątku od godziny 09:00-14:00 pokój nr 4 lub 12
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych - Dyplom magistra
  Zadaj pytanie
Tura 1 (13.05.2024 00:00 – 20.09.2024 23:59)

Studia Podyplomowe Fizyka dla nauczycieli skierowane są do osób posiadających dyplom magistra i posiadających przygotowanie pedagogiczne do nauczania w szkole. Ukończenie studiów  podyplomowych daje uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu – fizyki.

 Absolwent studiów zostanie wyposażony w podstawową wiedzę merytoryczną z  fizyki oraz kompetencje z zakresu dydaktyki fizyki umożliwiające mu samodzielne  projektowanie procesów edukacyjnych z wykorzystaniem różnych metod i środków, w  tym eksperymentu fizycznego oraz narzędzi informatycznych. Przygotowany także  zostanie do posługiwania się prawami fizyki do wyjaśniania problemów  przyrodniczych i technicznych. Studia podyplomowe są zgodne z aktualnymi  standardami kształcenia nauczycieli. Plan obejmuje 200 h merytorycznych, 115 h z dydaktyki i metodyki nauczania fizyki, w tym 75 h ćwiczeń, eksperymentów i pracy na komputerach.

Zajęcia będą odbywały się w piątki po 14.00 (częściowo zdalnie) i soboty od 9.00-18.00 (stacjonarnie).

Absolwent studiów podyplomowych Fizyka dla nauczycieli uzyska kompetencje do nauczania fizyki w szkole podstawowej i ponadpodstawowej (jako kolejnego przedmiotu). 

Proponowane studia podyplomowe na Wydziale Fizyki będą skutkować wysokimi kompetencjami nauczycieli w zakresie nauczenia fizyki. Wydział Fizyki dysponuje nowoczesnymi pracowniami, laboratoriami i ma doświadczenie we współpracy z uczniami szkół średnich i podstawowych, angażując ich w eksperymenty, przygotowując do olimpiad, jak i przez organizowanie wykładów popularno-naukowych.

Opłata za jeden semestr wynosi 2000,- zł.