Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe Prosty język w instytucjach publicznych

Szczegóły
Kod NP-PJ
Jednostka organizacyjna Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Poziom kształcenia Podyplomowe
Limit miejsc 30
Czas trwania 2 semetry
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych - Dyplom magistra, licencjata, inżyniera
  Zadaj pytanie
Tura 1 (01.06.2024 00:00 – 30.09.2024 23:59)

Studia podyplomowe „Prosty język w instytucjach publicznych” są to studia dla ludzi pracujących w sferze komunikowania publicznego, uczestniczących jako nadawcy bądź odbiorcy w obiegu oficjalnych komunikatów. Zapraszamy wszystkich z dyplomem licencjata lub magistra, którzy z racji obowiązków służbowych redagują i wysyłają do różnych grup odbiorców oficjalne teksty, zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. W pierwszej kolejności kierujemy naszą propozycję do pracowników różnego typu urzędów i instytucji: urzędów centralnych, wojewódzkich i miejskich, urzędów powiatowych i gminnych, urzędów skarbowych, organów kontrolnych itp.

Kształcimy specjalistów, którzy będą umieli z jednej strony tworzyć teksty zgodne z regułami prostej polszczyzny, z drugiej zaś weryfikować inne teksty w taki sposób, aby były one dla wszystkich zrozumiałe. We wszystkich studentach staramy się w jak największym stopniu uaktywnić zdrowy rozsądek, który jest najlepszym prostojęzykowym doradcą. Więcej informacji na stronie: https://wfpik.amu.edu.pl/studia/kierunki-studiow/studia-podyplomowe/prosty-jezyk-w-instytucjach-publicznych