Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu początkowym

Szczegóły
Kod NP-JWP
Jednostka organizacyjna Wydział Anglistyki
Forma studiów Niestacjonarne (zaoczne)
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe angielski
Czas trwania 3 semetry
Godziny otwarcia sekretariatu 9-14
Adres WWW http://wa.amu.edu.pl/studia-przedszkola
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych - Dyplom magistra, licencjata, inżyniera
  Zadaj pytanie
Tura 1 (01.07.2024 00:00 – 16.09.2024 23:59)

Pierwsza edycja studiów podyplomowych „Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu początkowym” rozpoczęła się w październiku 2015 roku. Były to wtedy pionierskie studia, które powstały jako odpowiedź na nowelizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego, podpisanej przez minister edukacji w kwietniu 2014 roku, zgodnie z którą od 1 września 2015 roku wszystkie 5-latki, a od 1 września 2017 roku również młodsze dzieci miały się uczyć obowiązkowo, bezpłatnie języka obcego w przedszkolach, a nauczycielkami miały być wyłącznie nauczycielki wychowania przedszkolnego prowadzące swoje grupy. Po pewnym czasie zrezygnowano z tego pomysłu i umożliwiono również nauczycielom „dochodzącym” prowadzenie zajęć językowych.

Adresatkami tych studiów są zarówno nauczycielki wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego, które chcą zdobyć kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w edukacji elementarnej (więcej o kwalifikacjach na - stronie internetowej studiów ) jak i nauczyciele i nauczycielki języka angielskiego, którzy chcą doskonalić swój warsztat metodyczny związany z pracą językową z dziećmi.

Tuż przed IV edycją poddaliśmy program studiów niewielkim, ale ważnym modyfikacjom. Pojawiły się nowe przedmioty związane z dwujęzycznością i edukacją dwujęzyczną. Zadbaliśmy o większą liczbę warsztatów metodycznych z praktykami, a zredukowaliśmy liczbę godzin poświęconych na intensywną naukę języka angielskiego do zajęć z mówienia i wymowy (więcej o programie studiów pod linkiem: PROGRAM). Pod względem językowym, wymogiem jest znajomość języka angielskiego na poziomie A2/B1, czyli można być w trakcie nauki języka.

Studia realizowane są na Wydziale Anglistyki UAM w budynku Collegium Heliodori przy ul. Grunwaldzkiej 6. Zajęcia odbywają się w wybrane weekendy.

Link do instrukcji dla kandydatów - INSTRUKCJA