Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe Doskonalące z Informatyki dla Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej

Szczegóły
Kod NP-DNE
Jednostka organizacyjna Wydział Studiów Edukacyjnych
Poziom kształcenia Podyplomowe
Limit miejsc 50
Czas trwania 2 semestry
Godziny otwarcia sekretariatu 8:00-14:00
Adres WWW https://wse.amu.edu.pl/studia-podyplomowe/studia-podyplomowe-finansowane-przez-ministerstwo-edukacji-i-nauki
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych - Dyplom magistra
  Zadaj pytanie
Tura 1 (29.10.2024 14:00 – 20.11.2024 12:00)

Flaga PL

W nowej podstawie programowej nastąpiły wyraźne zmiany w kształceniu informatycznym – przedmiotem informatyka zostali objęci wszyscy uczniowie od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Na etapie edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III) zajęcia te noszą obecnie nazwę edukacji informatycznej. Wcześniej uczniowie w klasach I-III byli objęci zajęciami komputerowymi, które to często prowadzili nauczyciele z wyższych etapów edukacyjnych, co nie gwarantowało ich integracji z innymi edukacjami na tym poziomie kształcenia. Dla powodzenia zreformowanego kształcenia informatycznego niezbędne jest, by zajęcia informatyczne w klasach I-III były integrowane z innymi edukacjami i by prowadzili je nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

Cel

Studium podyplomowe ma charakter doskonalący i jego celem jest przygotowanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do pełnej realizacji edukacji informatycznej i integrowania tych zajęć z innymi edukacjami. Na zajęciach nauczyciele opracują pełny zestaw scenariuszy i materiałów dla swoich zajęć, a następnie zweryfikują przygotowane materiały we własnej szkole podczas zajęć ze swoimi uczniami. Będzie to pewnego rodzaju praktyka „na bieżąco”.

Słuchacze studium

Studium jest przeznaczone dla czynnych zawodowo nauczycieli pracujących w klasach I-III szkoły podstawowej lub nauczycieli pracujących w przedszkolach, posiadających uprawnienia do pracy w edukacji wczesnoszkolne. Oczekuje się, że słuchacze mają podstawowe przygotowanie w zakresie posługiwania się komputerem, jego aplikacjami biurowymi i usługami sieciowymi (w zakresie poczty elektronicznej i wyszukiwania informacji).

Organizacja zajęć

Zajęcia odbywać się będą przede wszystkim w formie stacjonarnej (zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych oraz praktyki) oraz zdalnej (z wykorzystaniem platformy edukacyjnej studium).
Kolejność realizacji poszczególnych przedmiotów (lub ich części) wynika z programów tych przedmiotów.
Podczas ćwiczeń stacjonarnych z zakresu programowania dziecięcego ("Sytuacje problemowe, elementy algorytmiki, programowanie"), odbywających się w pracowni komputerowej, każdy słuchacz będzie miał do swojej wyłącznej dyspozycji komputer, wyposażony w odpowiednie urządzenia peryferyjne oraz oprogramowanie. W przypadku zajęć zdalnych, słuchacze muszą dysponować własnym komputerem/tabletem/terminalem z dostępem do internetu. Zapewniamy dostęp do platformy edukacyjnej studium, która m.in. jest repozytorium zasobów udostępnianych przez prowadzących, repozytorium zasobów i prac słuchaczy studium oraz medium komunikacji między słuchaczami, jak i z prowadzącymi.

Warunki ukończenia studiów

Warunkiem pomyślnego ukończenia studium jest wykonanie prac przewidzianych do zaliczenia poszczególnych przedmiotów oraz aktywność na platformie studium i w społeczności kształcących się nauczycieli. Na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych wpisuje się ostateczny wynik studiów określany na podstawie średniej ocen ze wszystkich przedmiotów realizowanych w toku studiów, zgodnie Regulaminem studiów podyplomowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 30.09.2019 r.

Odpłatność za studia

Kształcenie w ramach doskonalącego studium informatyki dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej jest nieodpłatne. Opłata za studia jest finansowana w 100% przez Ministerstwo Edukacji  Narodowej

REKRUTACJA - I TURA

29 października 2024 -  20 listopada 2024
zapisz  się on-line  >> klik  <<

 

Program studiów w zakresie informatyki jest skierowany do czynnych zawodowo nauczycieli pracujących w klasach I-III szkoły podstawowej lub nauczycieli pracujących w przedszkolach, posiadających uprawnienia do pracy w edukacji wczesnoszkolnej. Zgodnie z oczekiwaniem MEN planowane jest zrekrutowanie 50 osób według kolejności zgłoszeń.

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Kandydat rejestruje się elektronicznie na stronie internetowej https://usosirk.amu.edu.pl/

Instrukcja - system IRK - pobierz

Termin rozpoczęcia rekrutacji:  29 października 2024

Organizacja Studiów
Studia trwają 2 semestry i obejmują 120 godzin zajęć, na które składa się:

  • min. 80 godzin – realizowanych w trybie niestacjonarnym (piątki, soboty, niedziele)
  • max. 40 godzin zajęć realizowanych w trybie zdalnym (przy użyciu platformy MS Teams)

Etapy rekrutacji:

KROK 1  - Rejestracja w systemie IRK 
Rejestracja na studia podyplomowe odbywa się drogą elektroniczną ON-LINE w systemie IRK

W celu rejestracji w systemie IRK kandydat dokonuje uzupełnienia danych w następującej kolejności:

  1. zakłada osobiste konto rejestracyjne,
  2. wypełnia dane osobowe i dane dotyczące wykształcenia,
  3. dokonuje wyboru kierunku studiów,
  4. dodanie wymaganych dokumentów.

Wymagane dokumenty do rekrutacji:

  • Podanie o przyjęcie na wybrane studia podyplomowe wygenerowane z systemu IRK
  • klauzula informacyjna – rekrutacja na studia podyplomowe (pobierz);
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych magisterskich (oryginał dyplomu należy przedstawić do wglądu w sekretariacie przy podpisaniu umowy przed rozpoczęciem zajęć),
  • zaświadczenie z miejsca pracy o zatrudnieniu (z uwzględnioną informacją o pracy w edukacji wczesnoszkolnej)(pobierz).

KROK 2 - Wyniki rekrutacji - ogłoszenie decyzji o zakwalifkowaniu/niezakwalifkowaniu na indywidualnych kontach w IRK

Sfinansowane z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej