Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe Chemia Produktów Kosmetycznych

Szczegóły
Kod NP-CHK
Jednostka organizacyjna Wydział Chemii
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 15
Czas trwania 2 semestry
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych - Dyplom magistra, licencjata, inżyniera
  Zadaj pytanie
Tura 1 (08.05.2024 00:00 – 29.09.2024 23:59)

Studia Podyplomowe Chemia Produktów Kosmetycznych o charakterze doskonalącym, prowadzone przez zespół specjalistów, głównie z Wydziału Chemii UAM, mają za zadanie przekazanie aktualnej wiedzy dotyczącej produkcji nowoczesnych produktów kosmetycznych, oceny ich jakości oraz bezpieczeństwa stosowania.

Studia te skierowane są do absolwentów wydziałów chemicznych, farmaceutycznych oraz lekarskich, jak również absolwentów kosmetycznych wyższych studiów zawodowych i specjalności pokrewnych.

Absolwent Studiów Podyplomowych Chemia Produktów Kosmetycznych będzie posiadał interdyscyplinarną wiedzę z wielu dziedzin służących formułowaniu i wdrażaniu do produkcji preparatów kosmetycznych, w szczególności z zakresu chemii, a także recepturowania i technologii wytwarzania oraz kontroli jakości i analizy surowców i produktów służących pielęgnacji oraz upiększaniu ciała.

Zajęcia w ramach Studiów Podyplomowych Chemia Produktów Kosmetycznych odbywają się na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu i przyjmują formę wykładów, warsztatów oraz laboratoriów. Trwają dwa semestry i obejmują łącznie 15 sesji sobotnio-niedzielnych po 9-12 godzin lekcyjnych dziennie, co w sumie daje ponad 320 godzin lekcyjnych zajęć, z których 110 godzin (35%) stanowią wykłady i ponad 200 godzin (65%) laboratoria i inne zajęcia praktyczne.

Całkowity koszt studiów wynosi 8500 PLN (płatne w ratach).