• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe Prosty język w instytucjach publicznych

Szczegóły
Kod NP-PJ
Jednostka organizacyjna Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Poziom kształcenia Podyplomowe
Limit miejsc 30
Czas trwania 2 semetry
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych - Dyplom magistra, licencjata, inżyniera
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (28.06.2023 00:00 – 25.10.2023 16:42)

Studia podyplomowe „Prosty język w instytucjach publicznych” są to studia dla ludzi pracujących w sferze komunikowania publicznego, uczestniczących jako nadawcy bądź odbiorcy w obiegu oficjalnych komunikatów. Zapraszamy wszystkich z dyplomem licencjata lub magistra, którzy z racji obowiązków służbowych redagują i wysyłają do różnych grup odbiorców oficjalne teksty, zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. W pierwszej kolejności kierujemy naszą propozycję do pracowników różnego typu urzędów i instytucji: urzędów centralnych, wojewódzkich i miejskich, urzędów powiatowych i gminnych, urzędów skarbowych, organów kontrolnych itp.

Kształcimy specjalistów, którzy będą umieli z jednej strony tworzyć teksty zgodne z regułami prostej polszczyzny, z drugiej zaś weryfikować inne teksty w taki sposób, aby były one dla wszystkich zrozumiałe. We wszystkich studentach staramy się w jak największym stopniu uaktywnić zdrowy rozsądek, który jest najlepszym prostojęzykowym doradcą. Więcej informacji na stronie: https://wfpik.amu.edu.pl/studia/kierunki-studiow/studia-podyplomowe/prosty-jezyk-w-instytucjach-publicznych