• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu początkowym

Szczegóły
Kod NP-JWP
Jednostka organizacyjna Wydział Anglistyki
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe angielski
Limit miejsc 60
Czas trwania 3 semetry
Adres WWW http://wa.amu.edu.pl/studia-przedszkola
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych - Dyplom magistra, licencjata, inżyniera
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (01.06.2023 00:00 – 15.10.2023 23:59)

Pierwsza edycja studiów podyplomowych „Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu początkowym” rozpoczęła się w październiku 2015 roku. Były to wtedy pionierskie studia, które powstały jako odpowiedź na nowelizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego, podpisanej przez minister edukacji w kwietniu 2014 roku, zgodnie z którą od 1 września 2015 roku wszystkie 5-latki, a od 1 września 2017 roku również młodsze dzieci miały się uczyć obowiązkowo, bezpłatnie języka obcego w przedszkolach, a nauczycielkami miały być wyłącznie nauczycielki wychowania przedszkolnego prowadzące swoje grupy. Po pewnym czasie zrezygnowano z tego pomysłu i umożliwiono również nauczycielom „dochodzącym” prowadzenie zajęć językowych.

Adresatkami tych studiów są zarówno nauczycielki wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego, które chcą zdobyć kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w edukacji elementarnej (więcej o kwalifikacjach na - stronie internetowej studiów ) jak i nauczyciele i nauczycielki języka angielskiego, którzy chcą doskonalić swój warsztat metodyczny związany z pracą językową z dziećmi.

Tuż przed IV edycją poddaliśmy program studiów niewielkim, ale ważnym modyfikacjom. Pojawiły się nowe przedmioty związane z dwujęzycznością i edukacją dwujęzyczną. Zadbaliśmy o większą liczbę warsztatów metodycznych z praktykami, a zredukowaliśmy liczbę godzin poświęconych na intensywną naukę języka angielskiego do zajęć z mówienia i wymowy (więcej o programie studiów pod linkiem: PROGRAM). Pod względem językowym, wymogiem jest znajomość języka angielskiego na poziomie A2/B1, czyli można być w trakcie nauki języka.

Studia realizowane są na Wydziale Anglistyki UAM w budynku Collegium Heliodori przy ul. Grunwaldzkiej 6 oraz częściowo online za pośrednictwem platformy MS Teams. Zajęcia odbywają się w wybrane weekendy.

Link do instrukcji dla kandydatów - INSTRUKCJA